Oslavy

Připomenutí výročí 200 let od narození Karla Havlíčka v roce 2021 je výsledkem několikaletého snažení mnohých obcí, organizací, spolků a jedinců na Vysočině, kteří mají k tématu blízko. Tento web obsahuje základní údaje o jednotlivých plánovaných akcí, podrobnosti i aktuality.

26. – 27. října – Havlíčku, Havle! Konference k příležitosti 200. narození Karla Havlíčka Borovského

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM: 26. 10. od 18.00, Sál Staré radnice. Diskuze předních českých odborníků s veřejností v rámci konference Havlíčku, Havle. více »


29. října – Řepka zpívá Havlíčka: recitál ke 200. výročí narození Karla Havlíčka

Recitál ke 200. výročí narození Karla Havlíčka konaný 29. října 2021 v 19:00.


Září až listopad – Téma KHB v Městském divadle a kině Ostrov

MDKO otevře komorní výstavu „Havlíček a divadlo“. Dále uvede cyklus „Výročí v divadle“ v podobě promítání spojeného s besedou (pro více »


20. října – Život Zdeňky Havlíčkové

Přednáška o životním osudu „dcery národa“, jediného potomka Karla Havlíčka, s prof. PhDr. Milenou Lenderovou, CSc. V listopadových termínech, které jsou uvedené více »


31. října – Vzpomínková akce k jubilejnímu výročí narození Karla Havlíčka

Společně uctíme památku velikána české žurnalistiky u jeho sochy na borovském náměstí i u jeho rodného domku. V průběhu roku více »


23. října – Havlíčkova alej

“Předběžný termín sázení Aleje Karla Havlíčka Borovského je sobota 23. října. Bude to týden před 200. výročím narození „našeho“ Havlíčka. více »


Proběhlo11. září – Oslavy výročí KHB a Dny evropského dědictví 2021

Velké oslavy pořádá Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s různými spolky a organizacemi: OFICIÁLNÍ PROGRAM OSLAV: FOTOGALERIE Z OSLAV (foto více »


6. října – Odkaz Karla Havlíčka Borovského

Povídání s ředitelem Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě Mgr. Michalem Kampem. Přednáška se také zaměří na působení Karla Havlíčka Borovského v Humpolci. V listopadových více »


30. října – Pamětní mince KHB v muzeu

V borovském muzeu proběhne beseda se specialistou České národní banky o pamětní minci vydané k příležitosti 200 let narození Karla Havlíčka.


9. září – Výstava „K. H. BOROVSKÝ – 200. výročí narození / J. E. VOCEL – 150. výročí úmrtí“

Termín konání: 9. září – 30. října 2021 České muzeum stříbra – Tylův dům, Tylova 507, Kutná Hora