Oslavy

Připomenutí výročí 200 let od narození Karla Havlíčka v roce 2021 je výsledkem několikaletého snažení mnohých obcí, organizací, spolků a jedinců na Vysočině, kteří mají k tématu blízko. Tento web obsahuje základní údaje o jednotlivých plánovaných akcí, podrobnosti i aktuality.

15. prosince – Odvoz KHB do Brixenu a ukončení oslav – ZRUŠENO

Dramatické ztvárnění Havlíčkova odjezdu do Brixenu v 18:00 spojené s lampionovým průvodem a ukončením celoročních oslav v Havlíčkově Brodě. Pořádá více »


11. prosince – Nesmrtelný jest tvůj duch v nesmrtelném těle – ZRUŠENO

Scénické čtení zpracované Ludmilou Honzovou na téma cesty Karla Havlíčka do Brixenu. V Havlíčkově domě pořádá Adivadlo Havlíčkův Brod.


Proběhlo3. prosince – Vše, co jste chtěli vědět o KHB, ale ostýchali jste se zeptat

Rozpravu chceme zaměřit na nepříliš frekventovaná témata, například KHB a ženy, děti, víno, kouření, Židé, čeština a němčina, Rusko, komunismus, více »


Proběhlo9. listopadu – beseda PhDr. Drahomíry Novákové Karel Havlíček Borovský

Beseda PhDr. Drahomíry Novákové o životě, díle  a odkazu významného dramatika, jehož 200.výročí narození si v letošním roce připomínáme. 9.11. 2021 / 15:00 více »


Proběhlo29. – 31. října – MegaEvent 200 let KHB

Pokus o zápis do České knihy rekordů 30.10.2021: kolik Havlíčků se vejde na Havlíčkovo náměstí v HB? Proběhlo15. října až 23. ledna – Karel Havlíček v našich životech

V budově Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod máte možnost navštívit od 15. října 2021 do 23. ledna 2022 výstavu nazvanou Karel Havlíček v našich více »


Proběhlo29. října – Řepka zpívá Havlíčka: recitál ke 200. výročí narození Karla Havlíčka

Recitál ke 200. výročí narození Karla Havlíčka konaný 29. října 2021 v 19:00.


Proběhlo31. října – Vzpomínková akce k jubilejnímu výročí narození Karla Havlíčka

Společně uctíme památku velikána české žurnalistiky u jeho sochy na borovském náměstí i u jeho rodného domku. V průběhu roku více »


ProběhloZáří až listopad – Téma KHB v Městském divadle a kině Ostrov

Dále MDKO otevře komorní výstavu „Havlíček a divadlo“. Dále uvede cyklus „Výročí v divadle“ v podobě promítání spojeného s besedou více »