Aktuality

Proběhlo31. října – Divadlo Trnová koruna K. H. Borovského

Kabaretní detektivka o životě a díle „národního buditele“ jako připomenutí 200 let od jeho narození. Inscenace, čerpající ze života a více »


Proběhlo29. – 31. října – MegaEvent 200 let KHB

Pokus o zápis do České knihy rekordů 30.10.2021: kolik Havlíčků se vejde na Havlíčkovo náměstí v HB? Proběhlo15. října až 23. ledna – Karel Havlíček v našich životech

V budově Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod máte možnost navštívit od 15. října 2021 do 23. ledna 2022 výstavu nazvanou Karel Havlíček v našich více »


Proběhlo31. října – Vzpomínková akce k jubilejnímu výročí narození Karla Havlíčka

Společně uctíme památku velikána české žurnalistiky u jeho sochy na borovském náměstí i u jeho rodného domku. V průběhu roku více »


Proběhlo20. října – Život Zdeňky Havlíčkové

Přednáška o životním osudu „dcery národa“, jediného potomka Karla Havlíčka, s prof. PhDr. Milenou Lenderovou, CSc. V listopadových termínech, které jsou uvedené více »


Výročí Borovského připomínají v ulicích umělecky ztvárněné epigramy

V jednu velkou uměleckou galerii se proměnil Havlíčkův Brod. A nejen on. V rámci oslav 200 let od narození Karla více »


Markéta Hejkalová: Jak je těžké říkat pravdu

Před 200 lety se narodil Karel Havlíček Borovský. Proslul mimo jiné jako novinář ostrého pera. Psal pravdu, a to se více »


Velké info o oslavách KHB 200 a Cestě epigramů

Ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod historik Michal Kamp představí novou výstavu k oslavám Karla Havlíčka na Staré radnici a také více »


Havlíčkův rok 2021 a tento web

Připomenutí výročí 200 let od narození Karla Havlíčka v roce 2021 je výsledkem několikaletého snažení mnohýchobcí, organizací, spolků a jedinců více »